Huvitavat      Sündmused      Kontakt      

Jaan Kaplinski mõtteid ''Pajude kiituseks''

Kummalisel kombel toimubki siin lausa vastupidine sellele, mis minu meelest peaks toimuma. Sellal kui tänavatel ja maanteedel liiklus aina tiheneb ning sellega koos meie ümber on aina enam müra ning saastet, muudame oma aiad, pargid ja teeääred rohelisteks kõrbeteks, kus seisavad mustad sambad -- puutüved. Hävitame põõsaid, hekke, kõike, mida peame võsaks. Märkamata, et sellega koos hävitame või tõrjume parkidest-aedades minema linnud ja liblikad ning tegelikult ka inimesed. Meie pargid pole enam pargid, kus istuda ja aega veeta, vaid läbikäiguhoovid, meie aiad pole osa mõnusast koduruumist, vaid pigem endale ja teistele näitamiseks või murutraktoritega rallimiseks kujundatud platsid. Mind kiusab mõte, et seesama põõsaste ja sellega koos inimliku mõõtme hääbumine ohustab juba meie maastikku laiemalt. Oleme saanud enda kätte masinad, mis lubavad kärmelt maha niita sitked pajupõõsad või lükata nad kõige juurte ning mullaga suurde hunnikusse, eest ära uue tiigi, golfiväljaku või elupuukestega ilumuru rajamisel. Ka Eestimaa kaugemates ja seni üsna metsiku loodusega paikades võib juba kohata pügatud murusid, milles kükitavad elupuukesed või muud trendikad eksoodid. Talude, koolide ja tervisekeskuste ümber, vastrajatud tiikide äärde tekivad hoolega pügatud lagendikud, kust on hävitatud isegi tavalised aasalilled ning nendega koos liblikad, kimalased ja muu pisielustik. Uus Eesti on muutumas ebameeldivalt lagedaks ja klanituks. Pikemalt ht
zero base cad Kaasaegse veebilehe loomine ja mõjusate kodulehtede tegemine aitab veebilehtede disaini valmistamise nähtavamaks teha, vaata aara.ee poolt kodulehekülgede valmistamise kohta aitab näidata kuidas veebilehe tegemine muudab ettevõtte netilehe moodsalt populaarseks lisaks ka kodulehe optimeerimine loob head eeldused koduka Google otsingu kaudu, lisaks aitab kodulehtede tegemise ja optimeerimisele tähelepanu pööramine netilehekülgi ka paremini ülesse leida, loe uue veebilehekülje tegemisest aara.ee disainibüroos lähemalt käib ja mida täpselt kodulehe tegemine endas kätkeb.

Jaan Kaplinski mõtteid ''Pajude kiituseks''

Kirjanik arutleb: on tore, et tänu Edgar Valterile õppisime märkama "pokusid" ehk mätastarna ja soovib, et me õpiksime väärtustama kõike looduslikku-loomulikku s.h. ka pajuvõsa!

Kummalisel kombel toimubki siin lausa vastupidine sellele, mis minu meelest peaks toimuma. Sellal kui tänavatel ja maanteedel liiklus aina tiheneb ning sellega koos meie ümber on aina enam müra ning saastet, muudame oma aiad, pargid ja teeääred rohelisteks kõrbeteks, kus seisavad mustad sambad -- puutüved. Hävitame põõsaid, hekke, kõike, mida peame võsaks. Märkamata, et sellega koos hävitame või tõrjume parkidest-aedades minema linnud ja liblikad ning tegelikult ka inimesed.

Meie pargid pole enam pargid, kus istuda ja aega veeta, vaid läbikäiguhoovid, meie aiad pole osa mõnusast koduruumist, vaid pigem endale ja teistele näitamiseks või murutraktoritega rallimiseks kujundatud platsid.

 

Mind kiusab mõte, et seesama põõsaste ja sellega koos inimliku mõõtme hääbumine ohustab juba meie maastikku laiemalt. Oleme saanud enda kätte masinad, mis lubavad kärmelt maha niita sitked pajupõõsad või lükata nad kõige juurte ning mullaga suurde hunnikusse, eest ära uue tiigi, golfiväljaku või elupuukestega ilumuru rajamisel.Ka Eestimaa kaugemates ja seni üsna metsiku loodusega paikades võib juba kohata pügatud murusid, milles kükitavad elupuukesed või muud trendikad eksoodid. Talude, koolide ja tervisekeskuste ümber, vastrajatud tiikide äärde tekivad hoolega pügatud lagendikud, kust on hävitatud isegi tavalised aasalilled ning nendega koos liblikad, kimalased ja muu pisielustik. Uus Eesti on muutumas ebameeldivalt lagedaks ja klanituks.

Mai 2024
ETKNRLP
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Hiina vanasõna:
teed plaane aastaks – külva seemet
teed plaane kümneks aastaks – istuta puid
teed plaane sajaks aastaks – hari inimesi!

ÜHINGUST
Panustame oma tegevusega tervisliku aiakultuuri arendamisse!
EESMÄRGID
MTÜ eesmärk on tervist väärtustava elukeskkonna ja  elulaadi tutvustamine ning aiakultuuri arendamine.
SÜNDMUSED
Siit leiad info  nii tulevaste kui juba toimunud sündmuste kohta.
KONTAKT
MTÜ Tervendavad Aiad, 
Juku põik 6-8, Harku vald, 
Rannamõisa, Harjumaa 76906 Kontakttelefon (+372) 50 37 504

Kodulehtede valmistamine aara.ee

Kummalisel kombel toimubki siin lausa vastupidine sellele, mis minu meelest peaks toimuma. Sellal kui tänavatel ja maanteedel liiklus aina tiheneb ning sellega koos meie ümber on aina enam müra ning saastet, muudame oma aiad, pargid ja teeääred rohelisteks kõrbeteks, kus seisavad mustad sambad -- puutüved. Hävitame põõsaid, hekke, kõike, mida peame võsaks. Märkamata, et sellega koos hävitame või tõrjume parkidest-aedades minema linnud ja liblikad ning tegelikult ka inimesed. Meie pargid pole enam pargid, kus istuda ja aega veeta, vaid läbikäiguhoovid, meie aiad pole osa mõnusast koduruumist, vaid pigem endale ja teistele näitamiseks või murutraktoritega rallimiseks kujundatud platsid. Mind kiusab mõte, et seesama põõsaste ja sellega koos inimliku mõõtme hääbumine ohustab juba meie maastikku laiemalt. Oleme saanud enda kätte masinad, mis lubavad kärmelt maha niita sitked pajupõõsad või lükata nad kõige juurte ning mullaga suurde hunnikusse, eest ära uue tiigi, golfiväljaku või elupuukestega ilumuru rajamisel. Ka Eestimaa kaugemates ja seni üsna metsiku loodusega paikades võib juba kohata pügatud murusid, milles kükitavad elupuukesed või muud trendikad eksoodid. Talude, koolide ja tervisekeskuste ümber, vastrajatud tiikide äärde tekivad hoolega pügatud lagendikud, kust on hävitatud isegi tavalised aasalilled ning nendega koos liblikad, kimalased ja muu pisielustik. Uus Eesti on muutumas ebameeldivalt lagedaks ja klanituks. Pikemalt http://jaan. kaplinski. com/opinions/pajupuhmad. html

Kirjanik arutleb: on tore, et tänu Edgar Valterile õppisime märkama "pokusid" ehk mätastarna ja soovib, et me õpiksime väärtustama kõike looduslikku-loomulikku s. h. ka pajuvõsa! Jaan Kaplinski mõtteid ''Pajude kiituseks''

www.tervendavadaiad.ee © 2014 MTÜ Tervendavad Aiad