Huvitavat      Sündmused      Kontakt      

Dets. 2013 Uus sari ''METS kui tervendav aed''

Metsa tähendus on igale inimesele erinev. Väga tihti piirdub see ainult kütteväärtuse, tarbepuidu mahu, majandusliku kasu saamisega. Metsa tervendavale aspektile mõtleme juba harvemini, kui üldse. . . Poollinlastena piirdub paljudele meist kontakt loodusega oma aias toimetamisega. Aias olles maandame oma pingeid. Metsa minek on juba suurem ettevõtmine. Samas tegutsedes pidevalt erinevate eesmärkide nimel kurname end tihti ära. Tühjaksimetud, tühjakspigistatud tunne on vist igaühele tuttav. Sellistel puhkudel oleks kõige lihtsam, odavam ja tõhusam abimees Mets, loodus. METS on olemuselt samuti aed – suur aed, mis peidab endas tohutut tervendavat väge! Kuidas õppida end metsas tundma sama koduselt kui koduaias? MTÜ Tervendavad Aiad on sel hooajal võtnud südameasjaks aidata avada Metsa tervendavat olemust, tuua Metsa meile lähemale, julgustada tihemini Metsas käima, õpetada, kuidas seal targalt toimetada , kuidas siduda oma elu sündmusi, pidupäevi loodusega jne. Teeme seda ikka nii kohtumisõhtute kaudu kui lähme ka metsa rändama, kaasas asjatundjad. Loengusarja „METS kui Tervendav aed“ raames tulevad külla loodusemehed-naised, inimesed, kes on Metsaga „sina“ peal. Neil kõigil on oma suhe Metsaga ja nad igaüks avavad seda meile just oma isklikest kogemustest, nägemustest lähtuvalt. Tutvustame ka sellist uut nähtust meie aiakultuuri ruumis nagu Toidumetsad. Õpetame, kuidas rajada oma vabale maatükile mitte h
zero base cad Kaasaegse veebilehe loomine ja mõjusate kodulehtede tegemine aitab veebilehtede disaini valmistamise nähtavamaks teha, vaata aara.ee poolt kodulehekülgede valmistamise kohta aitab näidata kuidas veebilehe tegemine muudab ettevõtte netilehe moodsalt populaarseks lisaks ka kodulehe optimeerimine loob head eeldused koduka Google otsingu kaudu, lisaks aitab kodulehtede tegemise ja optimeerimisele tähelepanu pööramine netilehekülgi ka paremini ülesse leida, loe uue veebilehekülje tegemisest aara.ee disainibüroos lähemalt käib ja mida täpselt kodulehe tegemine endas kätkeb.

Dets. 2013 Uus sari ''METS kui tervendav aed''

6. detsembril 2013 toimuv kohtumisõhtu on alguseks sarjale, mis avab Metsa tervendavat olemust, toob Metsa meile lähemale, julgustab tihemini Metsas käima, õpetab kuidas seal targalt toimetada ja kuidas siduda sündmusi ning pidupäevi loodusega jne.

Metsa tähendus on igale inimesele erinev. Väga tihti piirdub see ainult kütteväärtuse, tarbepuidu mahu, majandusliku kasu saamisega. Metsa tervendavale aspektile mõtleme juba harvemini, kui üldse...

 

Poollinlastena piirdub paljudele meist kontakt loodusega oma aias toimetamisega. Aias olles maandame oma pingeid. Metsa minek on juba suurem ettevõtmine. Samas tegutsedes pidevalt erinevate eesmärkide nimel kurname end tihti ära. Tühjaksimetud, tühjakspigistatud tunne on vist igaühele tuttav. Sellistel puhkudel oleks kõige lihtsam, odavam ja tõhusam abimees Mets, loodus.

 

METS on olemuselt samuti aed – suur aed, mis peidab endas tohutut tervendavat väge! Kuidas õppida end metsas tundma sama koduselt kui koduaias?

 

MTÜ Tervendavad Aiad on sel hooajal võtnud südameasjaks aidata avada Metsa tervendavat olemust, tuua Metsa meile lähemale, julgustada tihemini Metsas käima, õpetada, kuidas seal targalt toimetada , kuidas siduda oma elu sündmusi, pidupäevi loodusega jne. Teeme seda ikka nii kohtumisõhtute kaudu kui lähme ka metsa rändama, kaasas asjatundjad.

 

Loengusarja „METS kui Tervendav aed“ raames tulevad külla loodusemehed-naised, inimesed, kes on Metsaga „sina“ peal. Neil kõigil on oma suhe Metsaga ja nad igaüks avavad seda meile just oma isklikest kogemustest, nägemustest lähtuvalt.

Tutvustame ka sellist uut nähtust meie aiakultuuri ruumis nagu Toidumetsad. Õpetame, kuidas rajada oma vabale maatükile mitte harjumuspärast iluaeda või metsa vaid just Toidumetsa.

 

Jätkuvalt on meie õhtute toimumiskohaks Tabasalu mahekohvik „Rohujuur“ oma õdusa miljöö ja vastutuleliku pererahvaga.

 

Loengusarja avaõhtule 6.dets. k.a. on andnud lubaduse külla tulla elav looduse legend – FredJüssi. Loodusemees, kelle ideaaliks on viljakas mittemidagitegemine. Tema filosoofiline lähenemisviis võib olla üllatusi pakkuv, aga kindlasti on see väga õpetlik, äratav ja meeldejääv.

 

Ühe jõulueelse pühapäeva hommikupooliku veedame Tabasalu Looduspargis koos Murastest pärit loodusemehe, loodusfotograafi Val Rajasaarega. Sündmuse korraldamiseks ulatas abikäe MTÜ Tabasalu Looduspark.

 

Loodame taaskohtuda vanade sõprade, tuttavate ja mõttekaaslastega, aga kindlasti on väga oodatud ka kõik uued huvilised, keda huvitab aianduse temaatika sügavamalt Diferentseerisime osalustasud nii, et see oleks taskukohasem ka vanemale generatsioonile ja õpilastele.

 

Oleme avatud kõigile mõtetele, ideedele ja koostöö ettepanekutele antud valdkonnas. Kui tunned, et hing ihkab Metsa, kuid üksi ei tihka minna, siis tule meiega! Leiad kindlasti mõttekaaslasi ja seltsilsi, kellega koos avastada Metsa kui suure Tervendava Aia saladusi!

 

MTÜ Tervendavad Aiad

atesteeritud maastikuehitaja

Õnne Einer

Juuni 2024
ETKNRLP
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Hiina vanasõna:
teed plaane aastaks – külva seemet
teed plaane kümneks aastaks – istuta puid
teed plaane sajaks aastaks – hari inimesi!

ÜHINGUST
Panustame oma tegevusega tervisliku aiakultuuri arendamisse!
EESMÄRGID
MTÜ eesmärk on tervist väärtustava elukeskkonna ja  elulaadi tutvustamine ning aiakultuuri arendamine.
SÜNDMUSED
Siit leiad info  nii tulevaste kui juba toimunud sündmuste kohta.
KONTAKT
MTÜ Tervendavad Aiad, 
Juku põik 6-8, Harku vald, 
Rannamõisa, Harjumaa 76906 Kontakttelefon (+372) 50 37 504

Kodulehtede valmistamine aara.ee

Metsa tähendus on igale inimesele erinev. Väga tihti piirdub see ainult kütteväärtuse, tarbepuidu mahu, majandusliku kasu saamisega. Metsa tervendavale aspektile mõtleme juba harvemini, kui üldse. . . Poollinlastena piirdub paljudele meist kontakt loodusega oma aias toimetamisega. Aias olles maandame oma pingeid. Metsa minek on juba suurem ettevõtmine. Samas tegutsedes pidevalt erinevate eesmärkide nimel kurname end tihti ära. Tühjaksimetud, tühjakspigistatud tunne on vist igaühele tuttav. Sellistel puhkudel oleks kõige lihtsam, odavam ja tõhusam abimees Mets, loodus. METS on olemuselt samuti aed – suur aed, mis peidab endas tohutut tervendavat väge! Kuidas õppida end metsas tundma sama koduselt kui koduaias? MTÜ Tervendavad Aiad on sel hooajal võtnud südameasjaks aidata avada Metsa tervendavat olemust, tuua Metsa meile lähemale, julgustada tihemini Metsas käima, õpetada, kuidas seal targalt toimetada , kuidas siduda oma elu sündmusi, pidupäevi loodusega jne. Teeme seda ikka nii kohtumisõhtute kaudu kui lähme ka metsa rändama, kaasas asjatundjad. Loengusarja „METS kui Tervendav aed“ raames tulevad külla loodusemehed-naised, inimesed, kes on Metsaga „sina“ peal. Neil kõigil on oma suhe Metsaga ja nad igaüks avavad seda meile just oma isklikest kogemustest, nägemustest lähtuvalt. Tutvustame ka sellist uut nähtust meie aiakultuuri ruumis nagu Toidumetsad. Õpetame, kuidas rajada oma vabale maatükile mitte harjumuspärast iluaeda või metsa vaid just Toidumetsa. Jätkuvalt on meie õhtute toimumiskohaks Tabasalu mahekohvik „Rohujuur“ oma õdusa miljöö ja vastutuleliku pererahvaga. Loengusarja avaõhtule 6. dets. k. a. on andnud lubaduse külla tulla elav looduse legend – Fred Jüssi. Loodusemees, kelle ideaaliks on viljakas mittemidagitegemine. Tema filosoofiline lähenemisviis võib olla üllatusi pakkuv, aga kindlasti on see väga õpetlik, äratav ja meeldejääv. Ühe jõulueelse pühapäeva hommikupooliku veedame Tabasalu Looduspargis koopetlik, äratav ja meeldejääv.   Ühe jõulueelse pühapäeva hommikupooliku veedame Tabasalu Looduspargis koos Murastest pärit loodusemehe, loodusfotograafi Val Rajasaarega. Sündmuse korraldamiseks ulatas abikäe MTÜ Tabasalu Looduspark.   Loodame taaskohtuda vanade sõprade, tuttavate ja mõttekaaslastega, aga kindlasti on väga oodatud ka kõik uued huvilised, keda huvitab aianduse temaatika sügavamalt Diferentseerisime osalustasud nii, et see oleks taskukohasem ka vanemale generatsioonile ja õpilastele.   Oleme avatud kõigile mõtetele, ideedele ja koostöö ettepanekutele antud valdkonnas. Kui tunned, et hing ihkab Metsa, kuid üksi ei tihka minna, siis tule meiega! Leiad kindlasti mõttekaaslasi ja seltsilsi, kellega koos avastada Metsa kui suure Tervendava Aia saladusi!   MTÜ Tervendavad Aiad atesteeritud maastikuehitaja Õnne Einer

6. detsembril 2013 toimuv kohtumisõhtu on alguseks sarjale, mis avab Metsa tervendavat olemust, toob Metsa meile lähemale, julgustab tihemini Metsas käima, õpetab kuidas seal targalt toimetada ja kuidas siduda sündmusi ning pidupäevi loodusega jne. Dets. 2013 Uus sari ''METS kui tervendav aed''

www.tervendavadaiad.ee © 2014 MTÜ Tervendavad Aiad